files/harcerzestarsi.zhp.pl/Harcerstwo Starsze/Sklad Wydzialu/m.skupniewicz.jpgphm. Marta Skupniewicz
Kierownik Wydziału Starszoharcerskiego

Harcerski Świat

Swoją harcerską przygodę zaczęłam w drużynie 1NGDH „Macierzanka”, w której założyłam sopocki zastęp Poziomek. To od nich wszystko się zaczęło - Poziomki w ciągu roku stały się drużyną i przez 5 kolejnych lat pełniłam funkcję drużynowej 1 Sopockiej Drużyny Harcerek „Bławatki” im. Krzysi Krzewskiej, która dziś ma już 12 letnią tradycję i której harcerki są moją największą harcerską dumą, a funkcja drużynowej do dziś pozostanie moją najukochańszą. Przez rok pełniłam funkcję za-cy komendanta hufca ds. kształcenia w Sopocie, a także brałam udział w tworzeniu 87 Polskiego Szczepu przy Irish Scouting w Dublinie. Od 2010 roku działam w Wydziale Starszoharcerskim, od niedawna to mnie przypadło nadawanie kierunku naszym działaniom na funkcji Kierownika Wydziału HS.

Bez munduru…

Jestem kształceniowcem z powołania i to obszar, który spaja moje aktywności wydziałowe i poza harcerskie. Mój świat to poza harcerstwem czas misternie podzielony pomiędzy pracę zawodową (human resources w firmie farmaceutycznej), pracę akademicką (prowadzę warsztaty dla przyszłych psychologów), studia trenerskie, które są moją ogromną pasją oraz zajęcia, które pozwalają mi na relaks – muzyka, historia średniowiecza, taniec, podróże i psychologia pozytywna.

W Wydziale HS

W wydziale odpowiadam za nadawanie kierunku działania pracy ruchu starszoharcerskiego, za kierowanie pracą zespołu i stymulowanie rozwoju oraz utrzymywanie najwyższej motywacji moich Instruktorów.

Chętnie słucham i rozmawiam z Instruktorami z chorągwii, hufców czy drużynowymi , by jak najlepiej rozumieć wasze potrzeby i proponować rozwiązania, które dla was będą skuteczne. Zapraszam do kontaktu: marta.skupniewicz@zhp.net.pl